Renata Piątkowska w Aleksandrowie

18 września 2019

11 września na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Pierwszym odbyło się spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską. Uczestniczyły w nim dzieci z klas I- III i klubowiczki z DKK.

Autorka opowiadała o swoich książkach, o tym jak przygotowuje się do ich pisania. Dzieci bardzo zaciekawiła opowieść oparta na faktach autentycznych o niezwykle mądrej kotce Wierusi, która znalazła się w książce „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Pisarka okazała się bardzo ciepłą osobą czym zjednała sobie aleksandrowskich czytelników. Bardzo ciekawe było także czytanie przez towarzyszącą pisarce lektorkę Elżbietę Malwinę Kożurno fragmentu książki „To się nie mieści w głowie”.

W dalszej części spotkania autorka odpowiadała na pytania zadane przez publiczność i wpisywała dedykacje czytelnikom w swoich książkach. Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustrujemy książki Renaty Piątkowskiej”. Dzieci słuchały fragmentów książek pisarki a następnie rysowały do nich ilustracje. Laureatom dyplomy i książki z autografem wręczyła sama autorka. Maluchy także wręczyły na pamiątkę pisarce wszystkie prace. W organizację konkursu zaangażowały się bibliotekarki szkolne Ewa Jastrzębska i Joanna Margol, nauczyciel plastyki Kazimiera Bielak oraz wychowawczynie klas I- III.

Data utworzenia:2019-09-18
Data publikacji:2019-09-18