Wycieczka do Lublina

15 października 2019

25 września 2019r. uczniowie klas VIIb i VIIIa oraz nieliczni z klasy VIIIb , pod opieką nauczycieli, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Lublina.

Głównym punktem programu były Pokazy z fizyki na UMCS, podczas których uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę ze świata nauki. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zgłaszali się do pomocy w przeprowadzaniu eksperymentów z zakresu fizyki.

Kolejnym punktem wycieczki był posiłek a następnie zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS. Po długim spacerze wśród kwiatów, drzew i krzewów, przyszedł czas na nietypową lekcję historii tj. zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. Ta lekcja zapewne zapisała się na trwałe w ich pamięci. W drogę powrotną wyruszyli zmęczeni, przemoczeni deszczem ale zadowoleni. Ok. godz. 1900 byli już w Aleksandrowie.

Data utworzenia:2019-10-15
Data publikacji:2019-10-15