11 czerwca 2018

Szóstego czerwca Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie świętowała Dzień Dziecka.

Klasy I-III rozpoczęły swoje święto od gier i zabaw sportowych na orliku przyszkolnym, które koordynował pan Łukasz Gancarz. Klasy rywalizowały w dwóch grupach - klasy I „a”, I „b” i kl. II oraz oddzielnie klasy III.  Grupy miały do przejścia 10 stacji z różnymi konkurencjami, za które otrzymywały od 1 do 3 punktów, wygrywała klasa z największą ilością punktów.  W przygotowanych stacjach należało zmierzyć się z róznymi zadaniami, m. in. przeciąganiem liny, wyścigiem sztafetowym, rzutem do celu, a także baloniadą. Po rywalizacji uczniowie zjedli pizze i lody, a na koniec udały się na bal, który odbył się na sali gimnastycznej.

Klasy IV- VII świętowały na stadionie piłkarskim Aleksandrii, a koordynatorem imprezy był pan Artur Parzych. Klasy starsze brały udział w różnych konkurencjach, a były wśród nich: konkurs na  mistrza skakanki, przejście pod niską poprzeczką , sprawnościowy tor przeszkód i międzyklasowy turniej piłki nożnej. Do każdej konkurencji zapisywały się kilkuosobowe drużyny . Najlepsze zespoły za zwycięstwo w danej konkurencji dostawały drobne nagrody. Klasy IV- VII podczas przerwy również jadły pizze i lody, które miały choć trochę ochłodzić ten upalny dzień. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami a uczniami naszej szkoły.

Data utworzenia:2018-06-11
Data publikacji:2018-06-11