Barbara Gawryluk odwiedziła uczniów naszej szkoły

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
24 września 2021

W dniu 21 września 2021 roku w Aleksandrowie odbyło się  spotkanie autorskie z pisarką - Barbarą Gawryluk.

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN0645(1).JPG?noc=1632500159

Uczestniczyły w nim dziewczynki z DKK „Okładka” i dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka”. W jego organizację zaangażowała się także bibliotekarka szkolna - pani Ewa Jastrzębska  oraz nauczyciele: Ewelina Skałecka i Urszula Brodziak.

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN0650.JPG?noc=1632500221

Pisarka podczas spotkania opowiedziała  aleksandrowskim czytelnikom o zawodzie dziennikarza i o tym, jak powstają książki, szczególnie te oparte na faktach.  Autorka przybliżyła dzieciom tajniki powstawania kilku swoich książek. Opowiedziała, jak powstały: Dżok. Legenda o psiej wierności, Baltic. Pies, który płynął na krze, Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy, a także seria wydana przez Wydawnictwo „Zielona Sowa”  przedstawiającej historie niezwykłych psów.  Autorka czytała także fragmenty niektórych z nich. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały tych opowieści literackich, o przygodach  zwierzaków.  Mogły również zobaczyć na fotografiach ze zbiorów autorki, prawdziwych bohaterów z jej książek.

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN0676.JPG?noc=1632500140

Pokazała uczestnikom spotkania  także najnowszy tom z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka, (której jest tłumaczką z języka szwedzkiego) oraz opowiedziała o odznaczeniu,  jakie otrzymała od króla Szwecji.  Na koniec spotkania Barbara Gawryluk odpowiadała na pytania publiczności. Następnie podpisywała swoje książki.  Na zakończenie klubowiczki podziękowały pisarce za bardzo ciekawe spotkanie.  Publiczność nie tylko poznała  twórczość autorki ale również dowiedziała się  jak mądre i odważne mogą być psy czy inne zwierzęta.

Wydarzenie to zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.  Spotkanie z pisarzem to jedna z najlepszych form promowania czytelnictwa i tym razem tak było w Aleksandrowie.

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN0679.JPG?noc=1632500159

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-24
Data publikacji:2021-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:293