Wystawa fotografii „Okładka z wyobraźnią”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 kwietnia 2022

Aleksandrowska biblioteka w ramach długoletniej współpracy z biblioteką z Hiszpanii zorganizowała kolejną już, wspólną wystawę. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana „Franisco Navarro Villoslada” to biblioteki siostrzane uczestniczące w programie NAPLE Sister Libraries.

 http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN1350.JPG?noc=1650962681

Tym razem jest to wystawa fotografii pn. „Okładka z wyobraźnią”, która powstała z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Miała ona także na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i fotograficznych, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej uczniów oraz poznanie upodobań literackich młodzieży z  Aleksandrowa i Viany. Można na niej zobaczyć ponad czterdzieści zdjęć wykonanych przez uczniów kl. IV- VI ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie oraz przez uczniów z kl. IV -VI z Publicznej Szkoły w Vianie i Ikastola Erentzun, w wieku 10-13 lat. Autorzy starali się tak zrobić zdjęcie okładki wybranej książki, aby jak najciekawiej połączyć ją z otoczeniem. Kreatywność dzieci i młodzieży z Polski i Hiszpanii była niesamowita. Czasem było to dosłowne przeniesienie okładki do rzeczywistości,  a  innym razem własna interpretacja. Otwarcie wystawy w Aleksandrowie odbyło się podczas podsumowania konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem. W jego współorganizację włączyła się Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.  Nagrody główne otrzymali: w kat. kl. IV- V Roksana Bździuch i Filip Bryła, w kat. kl. VI- VIII  Hanna Wasąg, Gabriela Krawczyk i Agata Wrębiak.

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN1364.JPG?noc=1650962681

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN1363.JPG?noc=1650962681

Wszystkim laureatom dyplomy i upominki wręczyli wicedyrektor szkoły Anna Ksiądz i kierownik biblioteki Justyna Bździuch. Podziękowania otrzymali także nauczyciele języka polskiego za opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi udział w konkursie Dorota Lipian, Katarzyna Otkała i Anna Kwiatkowska.

Ekspozycję można oglądać zarówno stacjonarnie w bibliotece, jak i online - na fanpage'u i na www.ealeksandrow.pl. Ta sama wystawa jest także dostępna w Hiszpanii.

 

http://szkola.ealeksandrow.pl/files/pl/DSCN1362.JPG?noc=1650962681

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-04-26
Data publikacji:2022-04-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:927