Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
27 kwietnia 2022

25 kwietnia na pływalni ZSBiO w Biłgoraju odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego.

W zawodach udział wzięło 23 uczniów z naszej szkoły z klas II-VIII. Łączna liczba startujących to około 250 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rywalizacja była podzielona na zawodników trenujących- dzieci, które należą do klubu sportowego oraz nietrenujących. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe oraz Klub Sparta Biłgoraj.

W rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie. Pierwsze miejsce w kat. klas I-III stylem dowolnym na 25m zajął Michał Kukiełka, a na trzecim stopniu podium stanął Leon Bujok. Wysokie drugie miejsce uczniowie zajęli również w sztafecie 4x25 stylem dowolnym. W skład zespołu wchodzili: Michał Kukiełka, Leon Bujok, Kacper Maciocha i Mikołaj Tokarz. Dobrze zaprezentowała się również Zofia Osuch, która indywidualnie zajęła VII miejsce.

W kategorii uczniów z rocznika 2009- 2011 najlepiej popłynął Filip Bujok, który ostatecznie uplasował się na VI miejscu.

W najstarszej kategorii szkół podstawowych wysokie III miejsce zajął Samuel Kulik. III miejsce również uczniowie klas VII-VIII zajęli w sztafecie 4x25 stylem dowolnym. Skład zespołu: Samuel Kulik, Gabriel Bielak, Adrian Buczek i Miłosz Jastrzębski.

W klasyfikacji końcowej Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie zajęła III miejsce.

Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom.