Egzamin ósmoklasisty już za nami...

27 maja 2022

Najstarsi uczniowie naszej szkoły poczuli ulgę, gdy trzydniowa sesja egzaminacyjna dobiegła końca. Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego już „powędrowały” do egzaminatorów, a zdającym pozostało cierpliwie czekać na wyniki.  Jak się czują ósmoklasiści po egzaminie? W jakim nastroju do niego podchodzili?  Oto kilka uczniowskich opinii:

Dzień przed egzaminem czułam większy stres niż w trakcie pisania pierwszego egzaminu. Po zobaczeniu fragmentu lektury na języku polskim byłam spokojniejsza. Przez kolejne dni egzaminu nie byłam już spięta. Było kilka zadań, nad którymi musiałam się zastanowić, np. zadanie z języka polskiego, w którym trzeba było wstawić przecinki w odpowiednie miejsca. Trochę też musiałam pomyśleć nad zadaniem z języka angielskiego, w którym trzeba było wstawić odpowiednie wyrażenia w języku angielskim. Wszystkie egzaminy były dla mnie łatwe i jestem zadowolona z tego, jak mi poszło.

Julia Koszarna

Moim zdaniem egzaminy ósmoklasisty były dosyć proste, chociaż miałem pewne trudności z arkuszem z języka polskiego, który był dla mnie najtrudniejszy. Stres czułem przed pierwszym dniem egzaminu,  lecz przed kolejnymi dwoma raczej się nie stresowałem. Ogólnie jestem zadowolony z egzaminu.

Miłosz Jastrzębski

Przed egzaminami nie odczuwałam żadnego stresu. Idąc na polski czułam się pewnie, ale fragment "Zemsty", który był zacytowany, bardzo mnie zaskoczył. Matematyka ku mojemu zdziwieniu była o wiele łatwiejsza niż przypuszczałam. I jeszcze język angielski… Zadania były dość oczywiste, a e-mail stanowił główną trudność. W moim odczuciu wszystkie trzy egzaminy poszły mi dobrze i cieszę się, że mam to już za sobą.

Hanna Wasąg

Egzamin z język polskiego szczególnie mnie zaskoczył. Do końca myślałam, że główną lekturą arkusza będą „Kamienie na szaniec” lub „Balladyna”, jednak, ku mojemu zdziwieniu, była to „Zemsta”. Język polski nie sprawił mi żadnego problemu. Myślałam, że na matematyce będzie trudniej, a okazała się być w miarę prosta. Cieszę się, że mam to już za sobą.

Marika Lewczyk

Czy wszyscy mają podobne wrażenia?

Data utworzenia:2022-05-27
Data publikacji:2022-05-27