Wycieczka do Zwierzyńca

31 października 2018

31 października 2018r. uczniowie klasy VIIa, szkolnym autobusem, pod opieką nauczycieli, wybrali się na kilkugodzinną wycieczkę do Zwierzyńca i okolic.

W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody- obejrzeli film edukacyjny, opowiadający o Roztoczu oraz zwiedzili ekspozycję czasową i stałą „W krainie jodły, buka i tarpana” Następnie udali się ścieżką przyrodniczą po wydmie do Stawów Echo. Dalsza część wędrówki skierowała ich do Stawu Kościelnego, gdzie „Na Wyspie” znajduje się Kościół pw. Świętego Jana Nepomucena. Z obecności uczniów w tym miejscu zapewne ucieszyły się dziko żyjące kaczki, które zostały szczodrze dokarmione. Uczniowie sami również udali się na posiłek do Karczmy Młyn. Jeszcze tylko krótki spacer po parku i przyszedł czas powrotu. Szkoda, bo piękna pogoda i złota polska jesień bardzo zachęcały do dalszych wędrówek po mieście i malowniczych okolicach Zwierzyńca.

Data utworzenia:2018-10-31
Data publikacji:2018-10-31