Tajniki zawodu - grafik komputerowy

17 grudnia 2018

W czwartek 13 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zapoznali się z tajnikami pracy grafika komputerowego, który przybliżył im przedstawiciel firmy DP ART.

Grafik komputerowy to osoba, która zajmuje się przy pomocy specjalnych programów komputerowych projektowaniem wszelkiej grafiki, czyli rysunków, plakatów, filmów animowanych, gier komputerowych i innych form użytkowych grafiki. Pracę tą wykonuje się niemal wyłącznie na komputerze, albo firmowym albo własnym. W zawodzie funkcjonuje wielu samouków, którzy zgłębili tajniki obsługi tych programów na własnym komputerze i pracują również zdalnie, dzięki czemu ich pracodawcy ponoszą niższe koszty zatrudnienia. Grafik może znaleźć zatrudnienie na przykład w agencjach reklamowych, wydawnictwach, drukarniach, a także w wytwórniach filmowych, telewizyjnych, gier komputerowych, banerów i innych form grafiki.

Data utworzenia:2018-12-17
Data publikacji:2018-12-17