8 marca 2019

Ósmego marca o godzinie 11:00 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Pierwszym, aby uroczyście świętować Dzień Kobiet.

Akademię przygotowali uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń oraz uczniowie klas IV, V, VI i VIII. Koordynatorami całej akademii byli Pan Artur Parzych i Łukasza Gancarz. Pod opieką Pani Kazimiery Bielak uczniowie klasy V i  VI przygotowali dekorację. Samochód pełen kwiatów dla Kobiet, Kobietek i Pań rysował Aleksander Góra z klasy Vb a pomagali mu w tym Dawid Paczos kl Vb, Klaudia Szymańska i Aleksandra Palikot kl VIa. Podczas uroczystości uczniowie recytowali piękne wiersze, śpiewali piosenki oraz składali życzenia solenizantkom tego pięknego święta. Oprócz piosenek i wierszy uczennice klasy IV, V i VI zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne w krótkim układzie. Układ gimnastyczny można zobaczyć na poniższym filmiku.

Po części artystycznej przedstawiciele Rady Rodziców złożyli paniom i dziewczynom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli piękne róże. Panie otrzymały również od uczniów kwiaty, a dziewczyny słodki upominek. Pan Dyrektor dołączył się do życzeń i podarował na ręce Pani Elżbiety Kulińskiej i jednej z uczennicy symboliczny kwiatek. Na koniec Pani Dyrektor w imieniu wszystkich kobiet podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowaną akademię.

Data utworzenia:2019-03-08
Data publikacji:2019-03-08