I etap regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz...?”

2 kwietnia 2019

2 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i filiach w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim odbył się konkurs czytelniczy dla klas I-III „Czy znasz”

W konkursie wzięło udział 158 uczniów z 36 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W powiecie biłgorajskim do konkursu przystąpiło 48 uczniów z 12 szkół podstawowych. Szkołę Podstawową w Aleksandrowie reprezentowało pięciu uczniów.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwim. Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 65 punktów. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowałosię 50 uczniów, którzy uzyskali od 60 do 65 pkt.

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się: Kusiak Zuzanna 64 punkty, Bździuch Lena 63 punkty, Kulanica Antoni 62 punkty, Michońska Julia 62 punkty.

Drugi etap odbędzie się 8 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

Data utworzenia:2019-04-02
Data publikacji:2019-04-02