Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

IV miejsce dziewcząt i chłopców w Sztafetowych biegach przełajowych

25 września 2018

25 września nad zalewem Biszcza- Żary odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe. W zawodach wzięły udział trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie. W kategorii Igrzyska Dzieci (klasy IV- VI) chłopcy i dziewczęta oraz w kategorii Igrzyska Młodzieży (klasy VII- VIII) chłopcy...

Dziewczęta rywalizowały z rówieśniczkami z 11 szkół powiatu biłgorajskiego na dystansie  6x500m (około) i z czasem 12:28,07 zajęły IV miejsce z niewielką stratą do miejsca na podium. Najszybciej z Drużyny SP w Aleksandrowie dystans pięciuset metrów pokonała Zofia Maciocha. Chłopcy biegali na nieco dłuższym dystansie  6x 600m (ok.) i z czasem 16:01,84 powtórzyli wynik dziewcząt zajmując miejsce poza podium. Najlepiej zaprezentował się Kacper Burdzań, który przebiegł dystans w czasie 2:27. Uczniowie klas VII-VIII rywalizowali z Gimnazjami na dystansie 8x1000m(ok.). Ostatecznie uplasowali się na IX miejscu.  Najszybszy z drużyny okazał się Bartosz Skowroński, który przebiegł 1000m w czasie 3:04.