Maksymilian Jastrzębski Laureatem Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz…”!

13 stycznia 2021

Do konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu przystąpili uczniowie z czterech powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

Pytania konkursowe zostały przygotowane  w oparciu o następujące utwory literackie:

•  „Charlie i fabryka czekolady”, Roald Dahl;
  •  „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, Rafał Kosik;
  •  „Skrzynia Władcy Piorunów”,  Marcin Kozioł;
  •  „Cudowna podróż”, Selma Lagerlöf;
  •  „Za niebieskimi drzwiami”, Marcin Szczygielski.

Konkurs odbywał się drogą elektroniczną -poprzez aplikację Quizizz i był dwuetapowy.

Do I etapu - powiatowego - przystąpiło  3 uczniów naszej szkoły: Martyna Maciocha z klasy VI b, Maksymilian Jastrzębski z klasy VI c oraz Szymon Surmacz z klasy Va. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

Do II etapu - regionalnego (finału), który odbył się 11 listopada 2020 roku awansował uczeń klasy VIc -  Maksymilian Jastrzębski.

Maksymilian Jastrzębski rozwiązał test wiedzy złożony z 80 pytań, szczegółowo sprawdzający  znajomość treści i rozumienie wymienionych utworów literackich. Z zadaniami poradził sobie doskonale i zajął I miejsce wRegionalnym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz…”

Gratulujemy sukcesu!

Uczniów do konkursu przygotowywała Ewa Jastrzębska.

Data utworzenia:2021-01-13
Data publikacji:2021-01-13