Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

Hanna Wasąg mistrzynią powiatu stylem dowolnym!

15 listopada 2018

15-go listopada na basenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyły się powiatowe zawody w pływaniu.

Zawody były zorganizowane dla trzech grup wiekowych klas IV-VI, VII-VIII- gimnazjum oraz liceum. Uczestnicy zawodów mogli uczestniczyć w dwóch konkurencjach: sztafecie 6x25m oraz jednym wyścigu indywidualnym wybranym przez siebie. Szkołę Podstawową w Aleksandrowie reprezentowało 25 uczniów, piętnastu młodszej grupy wiekowej oraz dziesięciu klas VII-VIII. Nasza szkoła wystartowała we wszystkich czterech wyścigach sztafetowych, piętnastu uczniów rywalizowało również w konkurencjach indywidualnych. Najlepiej zaprezentowała się Hanna Wasąg, która z czasem 15,66 wygrała wyścig konkurencji indywidualnej stylem dowolnym i tym samym zakwalifikowała się na zawody rejonowe do Kraśnika. Hnna na co dzień uczęszcza na zajęcia sekcji pływackiej biłgorajskiego klubu Sparta. Piąte miejsce w starszej kategorii wiekowej uzyskała Agnieszka Tracz. Agnieszka dystans dwukrotnie dłuższym pokonała w czasie 40,54. Siódme miejsce z czasem 38,70 zajął Bartosz Skowroński.