XVII Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach.

21 lutego 2018

W dniu dzisiejszym tj. 21.02.2018 odbyły się XVII Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach. W turnieju wzięło udział 86 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Szkołę Podstawową w Aleksandrowie reprezentowało czterech uczniów:  Antoni Brodziak, Kamil Bździuch, Kacper Wasong oraz Adam Tarnowski.

Turniej został rozgrywany systemem szwajcarskim z 7 rundami. Na rundę składały się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymywał jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich pojedynkach. Pary dobierało się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów niezależnie czy uczestnik był ze szkoły podstawowej czy z liceum, każdy mógł zagrać z każdym.

Po czterech godzinach rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii. Najlepszym zawodnikiem ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie był Kamil Bździuch, który zajął 38 miejsce na 86 startujących. Kamil wygrał 4 pojedynki i 3 przegrał. W kategorii Szkół Podstawowych chł. zajął 9 miejsce.  Antoni Brodziak wygrał trzy partie z siedmiu i dało mu to 15 miejsce(63 w ogólnej). 21 miejsce zajął Adam Tarnowski (75 w ogólnej), natomiast 23 miejsce

Data utworzenia:2018-02-21
Data publikacji:2018-02-21