Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

Agnieszka Tracz Wicemistrzynią Powiatu w pływaniu

15 maja 2018

We wtorek  17 kwietnia 2018 na pływalni Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju obyły się VI Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. W zawodach wzięło udział 249 uczniów, 106 trenujących i 143 nietrenujących ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Mistrzostwa podzielone zostały na kategorie wiekowe klas 1-3, 4-6, 7 i gimnazjum, szkoły podangimnazjalne oraz dodatkowy podział na zawodników trenujących i nietrenujących w każdej z kategorii wiekowej.Szkołę Podstawową w Aleksandrowie reprezentowało szesnastu uczniów: kategoria szkoły podstawowe 1-3 Igor Szcząchor, kategoria SP 4-6 dziewczęta Agnieszka Tracz, Martyna Kozak, Patrycja Kwiatkowska, Oliwia Baszkiewicz, Karolina Miarowska, Magdalena Bzdźiuch, Kornelia Swacha, Daria Karczmarzyk, kategoria SP 4-6 trenujący Hanna Wasąg,  kategoria SP 4-6 chłopcy  Kacper Michoński, Paweł Bryła, Daniel Wardach, Norbert Puźniak, kategoria klasy 7 i gimnazja Bartosz Skowroński, Michał Kołodziejczuk.

Najlepiej  z uczniów SP w Aleksandrowie zaprezentowała się Agnieszka Tracz, która z czasem 18.16 s zajęła drugie miejsce i tytuł Wicemistrzyni Powiatu w swojej kategorii wiekowej dziewczyn nietrenujących. Ósme miejsce przypadło Martynie Kozak a osiemnaste Patrycji Kwiatkowskiej. W kategorii chłopców wysokie piąte miejsce zajął Kacper Michoński, dwunaste Paweł Bryła a siedemnaste Daniel Wardach. Hanna Wasąg jako jedyna startowała w grupie dziewcząt trenujących i zajęła dziewiąte miejsce na 28 startujących.

Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie zajęła również IV miejsce w sztafecie 4x25m tracąc 1,5 sekundy do miejsca na podium.