Programy wspierane przez UE

• Drukuj zawartość bieżącej strony

Uczniowie naszej szkoły korzystają z programów UE "Mleko w szkole" i "Owoce w szkole".

Unia Europejska dofinansowuje spożycie mleka i owoców w placówkach oświatowych za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Dzięki Programowi:

- uczniowie otrzymują świeże, pożywne mleko każdego dnia;
- utrwalamy w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe;
- dążymy do minimalnego zaangażowania czasowego kadry nauczycielskiej w sprawy związane z zamawianiem i dystrybucją mleka;
- placówka oświatowa nie ponosi kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem programu "Mleko dla Szkół"

Celem akcji "Owoce w szkole" jest dokonanie trwałych zmian nawyków żywieniowych  dzieci poprzez zwiększanie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Program skierowany jest do uczniów klas I - III. Trzy razy w tygodniu dzieci otrzymują świeże owoce, warzywa i soki owocowe.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: