Wycieczka klas I-III

17 listopada 2019

Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klas I-III ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Rudnika i Nowej Dęby.

W Rudniku dzieci odwiedziły Muzeum Wikliniarstwa, gdzie podziwiały piękne wystawy różnych prac wykonanych z wikliny. Bardzo wiele radości i uśmiechu sprawiło przymierzanie ogromnych kapeluszy oraz innych wytworów wiklinowych. Uczniowie mogli także poznać sposób wykonania koszy, który zaprezentowała Pani zajmująca się tą sztuką ludową.

Potem dzieci udały się do Nowej Dęby zwiedziły stanowiska muzealne i słuchały Pani Przewodnik, która opowiadała o historii dekoracji bożonarodzeniowej. Na stoisku zwanym „dmuchalnią” pracownik pokazał jak ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym wytwarza przeróżne kształty i za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddaje bombki procesowi srebrzenia. W ten sposób uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu dekoracji. Następnie dzieci ruszyły do dekoratorni, gdzie przyglądały się pracy dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Potem każdy z uczestników wycieczki mógł w pracowni za pomocą kleju i kolorowych brokatów wykonać swoja pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą- ze swoim imieniem. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Data utworzenia:2019-11-17
Data publikacji:2019-11-17