Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

8 września 2018

Dnia 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19, na którym zgromadziło się 287 uczniów w tym 31 z klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęcia odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie.

Na początku został odśpiewany hymn państwowy, po którym głos zabrał Dyrektor Szkoły.  Pan Krzysztof Kwiatkowski  powitał wszystkich uczniów, w szczególności klas pierwszych, rodziców oraz grono pedagogiczne. W swoim przemówieniu podkreślił, że po czasie przerwy od nauki uczniów czekają kolejne wyzwania oraz czas pracy w dążeniu do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników w nauce.  Dyrektor odczytał również życzenia od wójta Gminy Aleksandrów p. Henryka Biały.

Po przemówieniu odbyła się modlitwa prowadzona przez ks. Jarosława Kędrę, w której dziękowaliśmy za bezpieczne przeżycie wakacji oraz prosiliśmy o dobre przeżycie nowo rozpoczętego roku szkolnego.

Następnie uczniowie pod przewodnictwem p. Otkała, Brodziak i Tarnowskiej przedstawili  część artystyczną,  w której nie zabrakło nawiązania do wydarzeń z 1939 roku.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim naszym uczniom, a w szczególności tym, którzy dzisiaj rozpoczynają naukę życzymy spełnienia marzeń, wytrwałości , a także aby zdobyta wiedza umożliwiła osiąganie życiowych sukcesów.

Data utworzenia:2018-09-08
Data publikacji:2018-09-08