Spotkanie z misjonarką

11 września 2018

Dziesiątego  września  Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie gościła niezwykłą osobę- siostrę Danutę misjonarkę z Kamerunu.

Spotkanie przybliżyło uczniom codzienne życie mieszkańców Kamerunu. Dzięki zdjęciom uczniowie mogli poznać środowisko naturalne w Afryce: klimat, owoce, zwierzęta. W zachwyt niewątpliwie wprowadziły fotografie pokazujące jak Afrykanie noszą wodę na głowach, jakie mają fryzury, a także ich kultura i obyczaje.  Siostra Danuta przedstawiła również z jakimi problemami  na co dzień zmagają się mieszkańcy tego kraju, uczniowie zobaczyli też choroby oraz jak są leczeni. Wszyscy zaskoczeni byli wiadomością, że ich rówieśnicy niekiedy spożywają tylko jeden posiłek dziennie.  Na koniec siostra pokazała rzeczy wykonane przez mieszkańców Kamerunu np.  ręcznie wykonane zabawki, figurki rzeźbione z drzewa, wachlarz zrobiony z trawy, ręcznie malowane obrazy, a także haftowane obrusy.

Mamy nadzieje, że uczniowie zrozumieli jakie szczęśliwe mają dzieciństwo i doceniają starania i troskę najbliższych. Jesteśmy wdzięczni Siostrze, że znalazła czas aby odwiedzić naszą szkołę.

Data utworzenia:2018-09-11
Data publikacji:2018-09-11