23 października 2018

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. We wtorek 23 października 2018 przywitały nas...

korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami  krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. W szkole panowała  różnorodność kulturowa  krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii I Irlandii Północnej wraz z krajami niemieckojęzycznymi. Szkolne korytarze budziły ogólne zainteresowanie ciekawostkami, symbolami, flagami  krajów Europy i nie tylko. Prace artystyczne wykonane przeróżnymi technikami przykuwały wzrok i budziły podziw dla artyzmu uczniów.  Na przerwach uczniowie mogli skosztować potraw charakterystycznych dla krajów Zjednoczonego Królestwa i krajów niemieckojęzycznych.  Gwoździem programu Dnia Języków Obcych była akademia przygotowana przez uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła pani Dorota Lipian Dyrektor Szkoły Podstawowej.  W programie uroczystości uczniowie  klas siódmych i ósmych w niebywały sposób, wykorzystując przeplatankę recytacji, prezentacji  projektów, tańca a nawet karaoke słynnego zespołu The Beatles” Mr Postman”,  zaprezentowali  ciekawostki o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii  i Północnej Irlandii. Szczególnym entuzjazmem widowni spotkał się „bieg z patelniami” nawiązujący do dnia naleśnika, który jest odpowiednikiem „Tłustego Czwartku”. Inscenizacja dnia z życia rodziny angielskiej prezentowana w języku obcym  zachęcała do głębszego poznawania języka angielskiego.

Dalszą część programu uświetnił występ  Izabeli Łokaj uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej, która olśniła widownię płynnością prezentacji wiersza i piosenki w języku rosyjskim. Iza przygotowana została przez panią Małgorzatę Szwajkę.  Swoją obecnością zaszczycili nas również dzieci z grupy przedszkolnej”Smerfy” z Przedszkola Leśne Skrzaty w Aleksandrowie. Jak zawsze dzieci świetnie przygotowane, tym razem przez panią Dominikę Biały, w języku angielskim śpiewały piosenkę” One little finger”. Następnym punktem uroczystości była inscenizacja baśni „ Czerwony Kapturek” w języku niemieckim. Klasy trzecie gimnazjum zachwyciły wszystkich zdolnościami artystycznymi. Uwieńczeniem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych było podsumowanie konkursu” Wycieczka anglo-niemiecka” . Pani Dyrektor mgr Dorota Lipian wręczyła nagrody zwycięzcom. W kategorii klasy I-IV miejsce pierwsze zajął Bartłomiej Kołodziejczyk ( kl IV b),drugie miejsce: Izabela Łokaj (II…)trzecie Emilia Ćmiel ( IVc) oraz wyróżnienie dla Jakuba Wasona ( I b). W kategorii klasy V-VIII  miejsce pierwsze zajął Michał Kołodziejczyk (kl VIII a), drugie Kacper Wasong( kl VIb), trzecie Natalia Adamowicz( kl VII b). W kategorii klasy trzecie gimnazjum miejsce pierwsze zajęły: Julia Bździuch i Gabriela Kusiak( kl III a), drugie: Katarzyna Michońska(kl IIIb) i Julia Żmuda( kl IIIa)trzecie otrzymała Agata Kręt( kl IIIb).

Europejski Dzień Języków Obcych przygotowalły Małgorzata Wasong i Izabela Żukowska. Dziękujemy wszystkim gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, dyrekcji za wsparcie oraz dzieciom za zaangażowanie w organizację tego niezapomnianego dnia.

Data utworzenia:2018-10-23
Data publikacji:2018-10-23