II Szkolny Turniej Piłki Ręcznej

21 lutego 2019

W środę 20 lutego na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Pierwszym odbył się II Szkolny Turniej Piłki Ręcznej.

W turnieju wzięło udział 27 uczniów z klas IV-VI, którzy stworzyli pięć zespołów. Aby dać możliwość rozegrania jak największej ilości spotkań turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz trwał 10 minut bez przerwy. Po około dwu i pół godzinnej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców turnieju.

Najlepszą drużyną z kompletem zwycięstw okazał się zespół w składzie: Bryła Paweł, Solak Oskar, Adamowicz Krystian, Skowroński Miłosz i Tarnowski Adam.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Berdzik Michał,  Maciocha Zofia, Szymańska Klaudia, Pękala Bartłomiej, Szcząchor Igor.

Na trzecim stopniu podium stanęli:  Wasong Kacper, Bielak Jakub, Swacha Kornelia, Styczyńska Wiktoria, Pierzchała Błażej, Muca Jaromir.

Miejsce czwarte zajęli: Bździuch Kamil, Bździuch Kuba, Bździuch Tomasz, Burdzań Kacper, Bździuch Magda.

Miejsce piąte: Wardach Daniel, Buczek Adrian, Bielak Gabriel, Szymański Kacper, Swacha Karol, Bździuch Mateusz.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, natomiast zawodnicy trzech najlepszych drużyn zostali nagrodzeni medalami. Oprócz nagród drużynowych wyróżniony został również najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz turnieju. Najlepszym strzelcem z 20 bramkami na koncie został Oskar Solak, natomiast najlepszym bramkarzem Paweł Bryła. Turniej przebiegł w miłej, sportowej atmosferze, podczas zaciętej rywalizacji uczniowie nie zapominali o zasadzie fair play.

Tabela:                                  PKT             Br

1.Kapitan Bryła P.                8             33:16